© 2012 Matija_z5 - All rigths reserved.

Firstyme WordPress Theme.
Designed by Charlie Asemota.

Duhovne vaje Frančiškovih otrok iz Vipavskega Križa in Ljubljanske regije 2014

24. februarja 2014 - Author: matija.cufer - Ni komentarjev

Frančiškovi otroci iz Vipavskega Križa in Ljubljanske regije smo se udeležili duhovnih vaj v Adergasu, ki so trajale od 10.1. do 12.1.2014. Tema duhovnih vaj je bila Frančišek in Mali volk.

Klikni za več slik: 

Cincopa WordPress plugin

V petek zvečer 10.1. smo se vsi Frančiškovi otroci najprej zbrali pri večerji in nato je sledila razdelitev po skupinah. Vsaka skupina je imela že v naprej določeno ime, ki je določalo tudi njeno zadolžitev za celoten vikend; npr. skupina Lutnje je vedno zbirala pesmi, Cerkev je skrbela za pripravo prošenja pri maši itd. V svoji skupini si imel tudi skritega prijatelja za katerega si moral skrbeti čez celoten vikend. Po razdelitvi v skupine je sledil prvi del dramske igre o Frančišku in Malem volku. Ob igri in katehezi so otroci spoznali, da je pomembno biti pogumen in premagati strah, da spoznaš sočloveka. Nato je sledila večerna molitev in priprava na spanje. V soboto po zajtrku je bil odigran drugi del igre in njena kateheza, v kateri se je poudarilo, da vsak lahko nekaj podari sočloveku. Zatem je sledila velika igra pri kateri so otroci zbirali kamenčke s katerimi so kupili material, da so lahko izdelali preprosta glasbila. Po kosilu in prostem času, ki smo ga animatorji preživeli skupaj z otroci je sledil še tretji del igre in kateheza v katerem so se otroci naučili, da nekdo čaka nanje in da jim je Bog dal cilj. Potem so sledile delavnice, v katerih so otroci naredili škatlico iz papirja za svojega skritega prijatelja, skupaj naredili družabno igro Twister, napisali in narisali svojo pravljico ter spoznali kakšen občutek je biti slep preko različnih igric. Nato je sledila sveta maša in po njej zabavni večer. V nedeljo je bil odigran še zadnji del igre in z njo tudi zadnja kateheza v kateri so otroci spoznali kakšen je njihov odnos do Boga in kaj mu lahko podarijo. Skozi celoten vikend pa so otroci zbirali barvne kamenčke za vsako dobro delo, ki so ga naredili in na koncu iz njih sestavili mozaik v obliki jaslic. Ko je bilo izdelovanje mozaika končano, je sledila maša katere so se udeležili tudi starši, ki so otroke nato odpeljali domov. Tako je bilo naše srečanje s Frančiškom in Malim volkom končano.

 

Neža Vermiglio

Categories: Uncategorized

Dodaj odgovor