© 2012 Matija_z5 - All rigths reserved.

Firstyme WordPress Theme.
Designed by Charlie Asemota.

Pasijon

30. marca 2010 - Author: admin - Ni komentarjev

Ker smo ljudje današnjega časa take sorte bitja, da si stvari bolje predstavljamo in zapomnimo, če jih vidimo, smo v Vipavskem Križu, evangelijske vrstice o Jezusovem trpljenju prikazali na igran način. Pri tem so nam pomagale izkušnje iz lanskega leta, ko smo mladi, ki se zbiramo v Vipavskem Križu, prvič uprizorili pasijon. Na cvetno nedeljo, 28. 3. 2010 je tako približno 30 igralcev pod vodstvom režiserke Bojane Kompara odigralo 7 prizorov, ki se jih spominjamo v velikem tednu – Zadnja večerja, Getsemani, veliki duhovnik, Petrova zatajitev, sojenje pri Pilatu, pot na Kalvarijo ter križanje. Na vsako od teh prizorišč nas je vpeljal odlomek iz Stare zaveze, ki se je navezoval na novozavezno dogajanje ter glasbena spremljava s strani zbora in violine. Zaključili smo z molitvijo, saj pasijon ni le dramska igra, kjer prideš in gledaš, ampak je zgolj drugačen »zapis« besed iz Evangelijev. Te besede pa naj bi kristjani tako poslušali kot tudi živeli.
In tudi za nastopajoče (no, pravzaprav za vse sodelujoče) je bila priprava pasijona svojevrstna postna akcija, kjer smo se poleg besedila učili še potrpežljivosti, vztrajnosti, darovanja svojega časa ter tega, da smo tudi mi oznanjevalci. Zato upamo, da ti prizori niso ostali tiho in brez besed, ampak da smo jih slišali. In doumeli.

Helena

Categories: Uncategorized

Dodaj odgovor