© 2012 Matija_z5 - All rigths reserved.

Firstyme WordPress Theme.
Designed by Charlie Asemota.

Molitev za mir Podaj MI Roko

3. novembra 2014 - Author: Ines - Ni komentarjev
pmr

Podaj Mi Roko je tudi letos gostila samostanska cerkev v Vipavskem Križu. Ob molitvi za mir smo posebej premišljevali o letošnji poslanici, ki nas je nagovarjala, da se ozremo po družbenih skupinah, ki nimajo pravega mesta med nami. Različne mladinske skupine iz Vipavske doline so nam na izviren način predstavile ljudi, ki živijo v laži, t.i. piflarje, mafijce, prostitutke, narkomane. V drugem delu pa smo izpostavili še tri skupine ljudi, ki se nahajajo med nami. Molitev smo dobesedno poslali med brezdomce, bolnike v UKC in na Onkološkem inštitutu ter med umirajoče v hospicu, tako da smo jo napisali na listke. Ob tem pa smo z našimi talenti zgradili verigo, ki nam je dala vedeti, da smo močna skupnost, ki more v molitvijo in dobrimi deli poskrbeti za boljši jutri. Sledila je sv. maša, ki jo je daroval br. Vlado Kolenko. Nato pa smo se še zbrali v samostanski jedilnici, kjer smo ob prijetnem druženju zaključili molitveno srečanje za mir.

Matevž Vidmar

Kako smo se imeli lepo, si lahko ogledate na tej povezavi: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152897171494073.1073741829.44894614072&type=1

 

 

Categories: Uncategorized

Dodaj odgovor